Двойни грешки? Няма проблем – Сабаленка с трети обрат в Мелбърн

Australian Open, трети кръг
Арина Сабаленка – Маркета Вондрушова 4-6, 6-3, 6-1

Арина Сабаленка все още не е овладяла напълно кризата със сервиса си, но това изглежда не ѝ пречи да продължава напред на Australian Open. Световната №2 постигна трети пореден обрат в турнира – 4-6, 6-3, 6-1 над 31-ата в схемата Маркета Вондрушова за час и 49 минути на корта.

Срещу левичарката Сабаленка показа най-доброто си ниво от началото на турнира, а говорейки за сервиса, то безспорно има и прогрес по отношение на проблема с двойните грешки като този път направи 10 спрямо 19 в мача ѝ от втория кръг срещу Ксию Уан.

„Благодаря ви за подкрепата. Много съм щастлива и съм най-много щастлива, че направих само 10 двойни грешки. Тя игра невероятно и трябваше доста да се потрудя. Продължавам да работя върху сервиса си. Искам да мисля мач  за мач“, каза след успеха си беларускинята.

Тя допусна пробив в откриващия гейм на мача, а след разменени още два брейка за 3-3 и 4-3 Вондрушова спечели останалите си подавания.

Както и в мачовете с Уан, и със Сторм Сандърс, Сабаленка успя да повиши нивото тогава, когато това бе необходимо.

След отразения шанс за пробив в първия гейм на втория сет тя успя да натрупа аванс от 3-0 и до края на сета загуби едва три точки на сервис.

В третата част доминацията ѝ на ретур бе още по-ясно изразена като взе три от четирите сервис гейма на съперничката. В същото време втората в света имаше проблеми на начален удар, но успя да измъкне няколко трудни гейма и така в крайна сметка да си осигури второ достигане до четвърти кръг след това през миналия сезон.

За нея следва мач с опитната естонка Кая Канепи. „Още една тенисистка, която удря топката много силно“, коментира Сабаленка.

Канепи, която на всеки един от останалите турнири от Големия шлем има по два четвъртфинала, достигна за първи път до втората седмица в Мелбърн след 6-2, 2-6, 6-0 над Медисън Инглис.